Odszkodowanie z tytułu whiplash czyli dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa, będące następstwem wypadku komunikacyjnego.

Czy po wypadku cierpisz na ból szyi, pleców lub głowy? Jeśli tak, możesz mieć whiplash, czyli uraz szyi i / lub pleców w wyniku wypadku, w którym dochodzi do gwałtownego szarpnięcia tułowia, a głowa odgina się w przeciwnym kierunku. Ruch można porównać do ruchu końcówki bicza- stąd nazwa dolegliwości pochodząca z języka angielskiego. Whiplash to uraz, którego skutki można odczuwać jeszcze przez wiele lat po wypadku.

W tym artykule wyjaśniamy, jak możesz uzyskać odszkodowanie jeśli masz dolegliwości whiplash po wypadku drogowym.

Jakie są objawy whiplash?

Whiplash to zbiorcza nazwa różnych dolegliwości, które mogą pojawić się w wyniku uderzenia w tył pojazdu. Przykładami tych dolegliwości są dolegliwości pleców, dolegliwości szyi, długotrwałe bóle głowy oraz problemy z koncentracją, zawroty głowy i drażliwość.

Czasami dolegliwości te nasilają się po kilku dniach lub nawet tygodniach. Lekarze zwykle nie używają terminu whiplash. Jest wtedy mowa o „dolegliwościach związanych z urazami szyi” lub urazach związanych z przyspieszaniem / zwalnianiem.

Co zrobić w przypadku whiplash i kiedy przysługuje Ci zadośćuczynienie za ból i cierpienie?

Jeśli po wypadku odczuwasz dolegliwości związane z whiplash, ważne jest, abyś jak najszybciej udał się do lekarza lub punktu pierwszej pomocy, aby się przebadać.

Ważne jest również, aby Twoje dolegliwości po kolizji zostały odpowiednio zapisane w dokumentacji medycznej. Ponadto, sprawdź, w jakim stopniu dolegliwości związane z whiplash utrudniają Ci codzienne życie. Czy Twoja koncentracja w pracy uległa pogorszeniu? Czy źle sypiasz?  Czy masz często bóle głowy?

Wszystkie te dolegliwości mogą pogorszyć jakości Twojego życia. Warto to zanotować, ponieważ w takim przypadku przysługuje Ci zadośćuczynienie za ból i cierpienie.

Nasilenie dolegliwości fizycznych i czas trwania leczenia whiplash mają wpływ na wysokość zadośćuczynienia za ból i cierpienie.

Odszkodowanie za obrażenia ciała po whiplash: Czy starać się samemu o odszkodowanie czy zaangażować przedstawiciela prawnego?

Jeśli chcesz ubiegać się o odszkodowanie po whiplash, możesz spróbować ubiegać się samodzielnie o odszkodowanie lub zaangażować przedstawiciela prawnego. Ponieważ zawsze masz do czynienia ze stroną przeciwną (ubezpieczycielem), który posiada dużą wiedzę w  dziedzinie odszkodowań, zdecydowanie zaleca się, abyś również Ty miał zapewnioną fachową pomoc i zaangażował w prowadzenie sprawy przedstawiciela prawnego. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu i masz większe szanse na uzyskanie możliwie jak najwyższego odszkodowania.

Przedstawiciel prawny będzie prowadził komunikację między Tobą a ubezpieczycielem strony przeciwnej. Ponadto zadba on o to, że Twoje dossier będzie uzupełnione dowodami wykazującymi związek między dolegliwościami związanymi z whiplash a wypadkiem. Jeśli ubezpieczyciel zakwestionuje tę relację, przedstawiciel prawny dołoży wszelkich starań, aby przedstawić stosowne dowody i uzyskać dla Ciebie odszkodowanie.

Twój przedstawiciel prawny wie, jakie punkty/pytania mogą się pojawić podczas dyskusji ze strona przeciwną . Odpowie on na te punkty/pytania, zbierając niezbędne dowody w twoim dossier, takie jak niezbędne informacje medyczne.

Jak znaleźć dobrego przedstawiciela prawnego, który pomoże Ci uzyskać odszkodowanie po whiplash?

W Holandii / Królestwie Niderlandów  znajduje się wielu przedstawicieli prawnych. Aby otrzymać właściwą pomoc w uzyskaniu odszkodowania, będziesz musiał znaleźć przedstawiciela prawnego, który specjalizuje się w odszkodowaniach z tytułu obrażeń ciała.

Tijbout działa w branży od 1992 roku i specjalizuje się w sprawach dotyczących obrażeń ciała. Nie musisz martwić się o koszty. Według prawa, koszty przedstawiciela prawnego pokrywa strona przeciwna postępowania. Dlatego nasza pomoc jest prawie zawsze bezpłatna dla osoby poszkodowanej.

Direct gratis advies?

+31 (0)36 530 24 37

Skontaktuj się ze specjalistą

[email protected]

Odpowiedź na wszystkie pytania w ciągu 24 godzin

Wyślij nam wiadomość

Skontaktuj się ze specjalistą