Odszkodowanie w związku z wypadkiem drogowym. Jak to zgłosić? Co trzeba zrobić?

Zwiększ swoje szanse na uzyskanie odszkodowania po wypadku drogowym dzięki naszym 5 wskazówkom.

Brałeś udział w kolizji drogowej spowodowanej nie z Twojej winy i doznałeś obrażeń ciała?

Aby zwiększyć swoją szansę na odszkodowanie po wypadku drogowym, ważne jest, aby dobrze wykonać pewne czynności.

Poniżej udzielimy Ci 5 wskazówek, dzięki którym po kolizji drogowej otrzymasz odszkodowanie, do którego masz prawo.

Wypełnij razem ze stroną przeciwną formularz powypadkowy.

Po wypadku należy wraz ze stroną przeciwną wypełnić formularz powypadkowy / formularz szkody. Zawsze rób to w spokojnym i bezpiecznym miejscu, wówczas prawdopodobieństwo popełnienia błędu jest najmniejsze. Upewnij się, że formularz został wypełniony starannie i czytelnie. Zmniejsza to ryzyko późniejszych nieporozumień.

Ważne jest, aby dokładnie wskazać, w jaki sposób doszło do kolizji. Upewnij się, że uszkodzenie samochodu odpowiada rysunkowi, który narysujesz na formularzu powypadkowym. Przed podpisaniem formularza należy dokładnie sprawdzić, czy wszystkie informacje podane w formularzu są prawidłowe.

Podpisz się na formularzu powypadkowym tylko wtedy, gdy okoliczności wypadku są prawidłowo opisane.

Przed podpisaniem się na formularzu powypadkowym sprawdź dokładnie dane wpisane zarówno przez Ciebie jak i przez stronę przeciwną. Bardzo ważne jest, aby formularz był wypełniony poprawnie. Upewnij się, że zarówno Ty, jak i strona przeciwna podpisaliście się na dole pierwszej strony formularza powypadkowego.

W każdym razie nigdy nie przekazuj swojej wypełnionej wersji formularza powypadkowego stronie przeciwnej bez zachowania dla siebie podpisanego przez stronę przeciwna egzemplarza tego dokumentu.

Zapisz / zanotuj dane wszystkich świadków wypadku.

Czy na miejscu zdarzenia były osoby, które widziały ten wypadek drogowy? Jeśli tak, to bardzo ważne jest, abyś  zapisał i zatrzymał dla siebie ich dane kontaktowe. Czasami zdarza się tak, ze strona przeciwna na miejscu zdarzenia przyznaje się, że do wypadku doszło z jej winy, ale później wycofuje się z tego.

Dlatego właśnie należy zachować szczególną ostrożność i zanotować zaraz po wypadku dane kontaktowe do naocznych świadków zdarzenia.

Udaj się do lekarza aby określić dokładnie poniesione, w wypadku drogowym, obrażenia ciała.

Poniosłeś w wyniku kolizji / wypadku drogowego obrażenia ciała? W takiej sytuacji udaj się jak najszybciej na pogotowie lub do przychodni lekarzy pierwszego kontaktu lub do własnego lekarza rodzinnego.

Jest to oczywiście bardzo ważne dla Twojego własnego zdrowia, ale także niezbędne, w procesie ubiegania się o odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała, aby móc udowodnić, że ​​zostałeś ranny w wyniku kolizji drogowej i określić jakiego dokładnie urazu doznałeś.

Czasami dolegliwości powypadkowe pojawiają się kilka dni po wypadku lub nasilają się z czasem. Zdarza się że zaraz po wypadku twoje dolegliwości mogą wydawać Ci się mało istotne aby zgłosić się do lekarza.  Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby zgłosić u lekarza wszelkie obrażenia ciała i dolegliwości, po to aby istniały dowody na to, że doznałeś urazu w wyniku wypadku drogowego.

Jest to bardzo ważne dla otrzymania odszkodowania, w tym odszkodowania z tytułu zadośćuczynienia za ból i cierpienie.

Skontaktuj się z przedstawicielem prawnym z doświadczeniem.

To oczywiste ze chciałbyś móc ubiegać się o odszkodowanie / zgłosić swoje roszczenie po wypadku drogowym jak najszybciej to tylko możliwe. W końcu ponosisz dość duże koszty.

Dlatego bardzo ważne jest, abyś w pierwszej kolejności skontaktował się z profesjonalnym przedstawicielem prawnym, który jest wpisany do rejestru De Letselschade Raad.

Twój przedstawiciel prawny pomoże Ci i rozpocznie oraz poprowadzi w twoim imieniu proces procedury odszkodowawczej. Zadba on również o to, aby zestawienie poniesionej przez Ciebie szkody było kompletne (aby nie zapomnieć o żadnych poniesionych kosztach) oraz o to aby zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie należnego Ci, po wypadku drogowym, odszkodowania.

Krótko mówiąc – z pomocą przedstawiciela prawnego szybciej i lepiej rozwiążesz swoją sprawę odszkodowawcza i uzyskasz jak najwyższe możliwe odszkodowanie.

Poniosłeś obrażenia ciała / doznałeś urazu w wyniku wypadku drogowego?

Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania po wypadku drogowym lub masz pytania dotyczące obrażeń ciała poniesionych w wyniku kolizji drogowej?

Chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z nami już dziś.

Direct gratis advies?

+31 (0)36 530 24 37

Skontaktuj się ze specjalistą

[email protected]

Odpowiedź na wszystkie pytania w ciągu 24 godzin

Wyślij nam wiadomość

Skontaktuj się ze specjalistą